SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HORECA straipsniai
2010-02-19
2008 m. ISPA atlikta vartotojų apklausa, „Įžvalga apie pasaulinį SPA lankytoją", kuri analizuoja 15 šalių SPA lankytojų įpročius. L.Walker McNees, ISPA prezidentė, teigia: „Per pastaruosius 10 metų dauguma apsilankiusiųjų JAV SPA centruose, nurodė, kad pagrindinė apsilankymų priežastis - stresas, o masažai buvo pati populiariausia paslauga. Dabar mes žinome, kad taip yra ir kitose pasaulio šalyse."

Apklausa buvo atlikta 2008 metų rugsėjo-spalio mėnesiais, internetu, ISPA vardu, pasitelkus pasaulinės rinkos tyrimų kompaniją Research International. Buvo apklausta po 1000 respondentų iš kiekvienos šalies. Iš Europos pasirinktos 6 valstybės - Austrija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė; iš Šiaurės Amerikos žemyno - JAV ir Kanada; taip pat Australija, Japonija ir Singapūras. Papildomai buvo pateikti apklausos rezultatai iš Kinijos, Indijos, Tailando ir Rusijos, tačiau jais buvo remiamasi kaip „patogiais modeliais" dėl menko internetinio ryšio paplitimo šiose šalyse. Šių patogių pavyzdžių rezultatus reikėtų vertinti atsargiai, todėl, kad „jie neatspindi visų gyventojų nuomonės ir laikomi šališkais." Šių šalių respondentai, dalyvavę apklausoje, pagrinde buvo jaunesnio amžiaus, dažniausiai dirbantys, turintys didesnes pajamas ar aukštesnį socialinį statusą.

Tyrimų rezultatai, gauti iš Tailando bei Singapūro, parodė, jog šiose šalyse yra daugiausiai spa lankytojų - jie teigė, kad lankėsi spa per pastaruosius 12 mėn. SPA šiuo atveju apibūdinama paslauga, sudaryta mažiausiai iš 2 dalių: masažas (pvz. viso kūno), kūno priežiūros procedūra (pvz. veido), arba odos priežiūros procedura (pvz. drėkinamoji). 

Nustebino Japonijos bei Prancūzijos rezultatai, kurie parodė, kad šiose šalyse yra mažiausias spa siūlomų paslaugų skaičius, atitinkamai ir didžiausias nesilankančiųjų spa skaičius . Pagal kitų 6 valstybių duomenis, 20 ar daugiau procentų sudaro neaktyvūs spa lankytojai, ty, jie naudojosi spa paslaugomis anksčiau, bet ne per pastaruosius 12 mėn. Pagal neaktyvių spa lankytojų rodiklius pirmauja Rusija - 26 procentai. Kitos penkios valstybės, pateikusios taip pat aukštus rezultatus šiuo klausimu yra Austrija, Vokietija, Kanada, JAV ir Australija.

Ši tyrimo dalis užbaigiama apibendrinant aktyvų spa lankytoją pasaulinėje rinkoje - jam būdinga lankytis spa vidutiniškai 4 kartus per metus. Tačiau šis skaičius svyruoja - nuo 8 kartų per metus Kinijoje, Rusijoje ir Tailande, iki 6 Singapūre ar 2 kartų Prancūzijoje.

Procedūros ir kainos

Pagal gautus tyrimo rezultatus, Research International kompanija išsiaiškino, jog pats populiariausias spa tipas visose šalyse, išskyrus Austriją ir Prancūziją, yra dienos spa centrai . Atitinkamai tokio tipo spa buvo pažymėti kaip labiausiai lankomi, išskyrus Austriją ir Prancūziją, kuriose labiau populiarūs ir lankomesni yra spa viešbučiai/kurortai.

Masažas, apklausos respondentų išrinktas mėgstamiausia procedūra. Įdomu yra tai, jog masažas pirmauja ir sąraše procedūrų, kurias jie norėtų išmėginti ateityje. Kita labiausiai pageidaujama išmėginti spa paslauga yra Judesio/Fitnes užsiėmimai.

Kita vertus, aromaterapija, kūno šveitimo procedūros, įvyniojimai šiuo metu yra populiaresni, nei gali būti ateityje. Iš esmės dabartinės spa užsakomos procedūros labai skiriasi nuo tų, kurias galbūt klientai norėtų išmėginti.

Remiantis tyrimo rezultatais, tik trijose šalyse spa paslaugos buvo perkamos mažiau, tačiau dažniau buvo lankomasi tokiose įstaigose su dovanų kuponais (pvz. Vokietijoje 43 %, Prancūzijoje ir Austrijoje po 49%) ar buvo gauta padėkos/paskatinimo pagrindais.

Taip pat tyrimo rezultatai padėjo nubrėžti reikšmingą finansinę kreivę, kiek vidutiniškai pinigų išleidžiama spa centruose. Kreivė svyruoja nuo 220$/per metus Indijoje, iki 937 $/per metus Singapūre. Šie rezultatai nebuvo skirstomi priklausomai nuo spa tipų šalyse, nes tokie palyginimai būtų per sudėtingi. Tačiau, tyrimas padėjo išsiaiškinti, jog Singapūro, Italijos ir JAV spa lankytojai išleidžia daugiausiai pinigų tiek procedūroms, tiek spa prekėms.

Buvo įdomu analizuoti proporcijas pagal tai, kiek pinigų spa lankytojai skyrė procedūroms, o kiek prekių įsigyjimui. Daugumoje šalių gauti rezultatai rodo, jog prekėms spa lankytojai skyrė nuo 10 iki 29 procentų lėšų. Tačiau „patogaus pavyzdžio" šalyse šis procentas netikėtai išaugo - Rusijoje jis šoktelėjo iki 71 procento nuo bendrosšleidžiamų pinigų sumos.
 

Kodėl lankomasi SPA?

Pats geriausias paskatinimas ir motyvacija apsilankyti SPA - draugų bei artimųjų rekomendacijos. Tačiau pirminė apsilankymo priežastis - „noras atsipalaiduoti, sumažinti streso poveikį". Kalbant apie nesilankymo priežastis spa, pagrindinė, nurodyta visose grupėse (aktyvių, neaktyvių lankytojų bei nesilankančių) buvo „labai brangu". Tačiau net ir atsižvelgiant į dabartinę sunkią ekonominę situaciją, ši priežastis neturėtų gąsdinti. ISPA prezidentė Lynne Walker McNees sako: „ Mes žinome, kad žmonės vis dar eina į SPA, tačiau užsisako mažiau arba trumpesnes procedūras. Nors apsilankymų skaičiai didėja, pajamos vistik krenta. Tam įtakos greičiausiai turi tai, jog daugelis SPA centrų vietoje įprastos 60 ar 90 minučių trukmės procedūros, sutrumpino iki 30 min trukmės. Tai suteikia žmonėms galimybę atsikratyti streso netgi taupant."

Kita ne mažiau svarbi tyrime atskleista priežastis, kodėl žmonės neina į SPA - „neturiu tam laiko". Neaktyvūs spa lankytojai bei nesilankantieji nurodė „netikrumo" faktorių, kurį galima apibūdinti keliomis priežastimis: „nežinau kokias paslaugas siūlo spa"; „man gėda, nes kiti žmonės gali pamatyti mane be drabužių"; „aš nežinau, ko galima tikėtis apsilankius spa".

Atsakas iš spa industrijos

Kasmet spa industrijoje atliekama nemažai apklausų. Įdomu, kaip jas vertina šios industrijos atstovai bei profesionalai. Suprantama, jog pasaulinė apklausa - tai didžiulis iššūkis tiek metodologine, tiek rezultatų vertinimo prasme. Ian Brewis, Shangri-La hotels and & Resorts spa ir sveikatos klubų vyr. direktorius bei Serena SPA direktorius Jesper Hougaard teigia, jog tokiai apklausai reikia skirti dar daugiau laiko ir resursų. Tik tuomet būtų galima surinkti tikslesnius duomenis. Tačiau abu sutinka, kad surinkta labai vertinga informacija apie spa industriją bei galimybė palyginti kokia ji yra skirtingose šalyse.

SPA industrijos atstovai apibendrindami tyrimo rezultatus, taip pat teigia, jog šių duomenų negalėtų priimti kaip tikrųjų verslo rodiklių. Kanados pirmaujančiųjų spa generalinė direktorė Wanda Love stebisi, jog pagal apklausos rezultatus net 78 procentai prancūzų ir 67 procentai japonų yra nesilankantys spa. Taipogi ji teigia, jog yra neatitikimų lyginant su spa imonių pateiktais duomenimis, kiek vidutiniškai pinigų išleidžia spa lankytojas per metus.

Nepaisant to, spa industrijos profesionalai bei atstovai tvirtina, jog šis ISPA pasaulines spa rinkos tyrimas yra drąsus ir vertingas bandymas ją išnagrinėti. Tačiau tyrimo rezultatai turėtų būti vertinami atsargiai.

2009 m. SPA tendencijos pagal Tarptautinę SPA Asociaciją ISPA

„Šiuo ekonominiu laikotarpiu žmonės linkę skrupulingiau skaičiuoti pinigus. Spa profesionalai, įsiklausę į klientų poreikius, kuria jiems specializuotas paslaugas. Nesvarbu, ar tai 30-ies minučių energizuojantis masažas, ar raminanti rankų procedūra. Viskas - kad patenkintume klientų poreikius," sako ISPA prezidentė Lynne McNees.

  • Suasmenintos paslaugos : šalia 30-ies minučių veido procedūros ir masažo, spa taip pat stengiasi įsiklausyti į klientų poreikius ir lūkesčius. Taigi, nesvarbu, ar jūs norite vieno vizito metu suderinti keletą procedūrų, ar ieškote vienos, atitinkančios jūsų poreikius, pasikalbėkite su spa centro darbuotojais, kad jie galėtų pasiūlyti jums būtent tai, kas labiausiai atitinka šiandieninius Jūsų poreikius bei gyvenimo būdą.

  • Protas, kūnas ir siela : klientai ateina į spa ne tik atgaivinti savo kūną, tačiau ir sielą bei protą. Į daugelio SPA centrų paslaugų meniu yra įtrauktos savęs atradimo terapijos, pvz., meno užsiėmimai, kita mokomoji veikla, kuri padeda klientui sustoti, nurimti ir susitelkti savyje.

  • Šeimai draugiški poilsiniai spa : šiame amžiuje, kai mes judame beprotišku greičiu, vis daugiau ir daugiau žmonių ieško spa, kur galėtų maloniai praleisti laiką kartu su šeima. Tokie spa patenkina augantį poreikį šeimai būti kartu, bendrauti, kartu sportuojant ar užsiimant šeimynine joga.

  • Ekologiški spa : vis daugiau spa centrų siūlo aplinkai draugiškus produktus ir paslaugas, tačiau tai dar ne viskas. Daug kur galima pasimėgauti atvirame ore atliekamomis procedūromis bei ekologiškomis patalpomis, kuriose atliekamos procedūros, naudojant procedūroms vietinius augalus bei įvairius elementus iš aplinkos, kurioje yra įkurtas spa (pvz., jūros kriauklių procedūros, mėlynių kūno įvyniojimai ir t.t.).

  • Spa kreditai : šiuo ekonominiu laikotarpiu protingas keliautojas po ilgo skrydžio atsipalaiduoja viešbučio spa. Viešbučiai, norėdami padidinti užsakymų skaičių, stengiasi pritraukti keliaujančius žmones nemokamomis procedūromis arba spa „kreditu", kuris suteikiamas rezervuojant kambarį.

  • Spa narystė : panašiai kaip ir sporto centrų narystė, ji suteikia spa lankytojui galimybę mokėti mažesnę kainą už apsilankymus spa. 12 mėnesių narystė galėtų apimti neribotą naudojimąsi sporto įrenginiais, pirtimis, baseinais ir pan., vieną procedūrą per mėnesį ir papildomas nuolaidas kitoms atliekamoms paslaugoms.

  • Pusės dienos spa atostogos : dauguma žmonių, skaičiuodami kiekvieną centą, atsisako savo brangių atostogų ir renkasi spa. Todėl pasinerti pusdieniui į masažo, veido procedūrų ir pedikiūro

  • Stomatologiniai spa : stomatologinės procedūros tampa vis malonesnės. Amerikos stomatologų asociacijos duomenimis, apie 50 procentų stomatologų teikia spa paslaugas be papildomo mokesčio. Su parafino vonelėmis, rankų masažu bei refleksoterapija jūs niekada nebebijosite dantų gręžimo.

  • Patikrinta ir tikra : klientai nebenori madingų procedūrų ir renkasi įprastas, kurios duoda rezultatus. Jie grįžta atgal prie pagrindų, prie tokių procedūrų kaip švediškas masažas bei veido valymo procedūros.

  • Prailginti spa malonumai : paverskite 60-ies minučių paslaugą į visą atjauninimo popietę, pasimėgaujant visais galimais spa malonumais. Po masažo karštais akmenimis, panerkite į baseiną, pasėdėkite saunoje ar atvėskite ledo kambaryje - pasinaudokite paslaugomis, kuriomis spa jus vilioja...


Šaltinis:  internetinis spa žurnalas www.ispadoplus.lt  ©  UAB "ISPADO"

Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Vasaris 2018 >>
PATKPnŠS
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės   Interneto svetainių kūrimas: ITGroup.lt