SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HORECA verslas
2010-03-03
Rolfas Heebas, tarptautinės vadovų paieškos organizacijos „AIMS International“ prezidentas, teigia, kad verslininkų lūkesčiai Europoje gerėja ir bendrovės pradeda samdyti daugiau vadovaujančio personalo.

Lietuvos verslininkams šiuo metu jis pataria semtis tarpvalstybinio bendradarbiavimo patirties, stengtis įvertinti pasaulines tendencijas ir sparčiau integruotis į tarptautines rinkas.

Ponas Heebas pasakoja, kad vadovų paieškos versle jis dirba 25-erius metus ir per tą laiką spėjo pastebėti tendenciją, kad ši sritis atspindi verslininkų lūkesčius: kai padaugėja klientų, tikėtina, kad verslininkai ruošiasi augimui ir dėl to ieško naujų žmonių savo komandoms. Ir priešingai: jei klientų sumažėja, vadinasi, verslas patiria sunkumų, planuoja atleidimus.

„Jei mūsų verslas auga, jis rodo tos pramonės šakos, kuriai reikalingi nauji darbuotojai, ar šalies augimą. Taigi šie metai atrodo geriau nei pernykščiai. Iš tiesų, mūsų verslas yra tarsi ekonominių permainų indikatorius, jei bendrovės ima samdyti žmones, matome ženklą, kad įmonės tikisi augimo“, – sako optimistiškai nusiteikęs pašnekovas.

Keičia analitikai

Pasak p. Heebo, šių metų verslo padėtis primena 2006 ar 2007 m., ji lemia atitinkamą vadovų mąstyseną. Ekonominio augimo metais reikėjo inovatorių, galėjusių numatyti, kokių produktų reikės ateityje, ekonominiu sunkmečiu nepakeičiami yra analitikai, kurie galvoja ne apie investicijas, o gali įvertinti, kokia įmonės veikla yra esminė, būtina, o kur galima sutaupyti, restruktūrizuoti.

„Nebe taip svarbu, kokio produkto mums reikia rytoj, nebe taip svarbu, kaip pagerinti pardavimų sistemas, nes nėra kuo prekiauti, t. y. niekas neskuba pirkti. Taigi jau pernai atsirado būtinybė turėti stiprių analitikų, kurie gali įvertinti, kaip veikia struktūros, suvaldyti išlaidas ir palikti tik būtiniausius specialistus“, – apie ekonominiu sunkmečiu reikalingus vadovus pasakoja p. Heebas.

Atleido per daug

Šiemet analitiniai vadovų įgūdžiai taip pat yra nepakeičiami, tačiau prognozuojant kiek daugiau į ateitį būtina numatyti ne trumpalaikius, o ilgalaikius tikslus ir planingai jų siekti. Pono Heebo teigimu, norėdamos išnaudoti papildomas atsargumo priemones, bendrovės ėmėsi didesnių atleidimų nei iš tiesų reikėjo, todėl kartais įmonėje būdavo atleidžiami tie specialistai, kurių prireikia jau kitą dieną.

Kartu tai tampa ir grėsme – netekusi būtinai reikalingų kompetentingų žmonių, bendrovė neišvengiamai silpnėja ir jai gali tekti užleisti savo pozicijas konkurentams.

Iššūkis – nedarbas

Įmonėms prireiks kelerių metų tam, kad atsitiestų po ekonominio sunkmečio. Ponas Heebas tikisi, kad nedarbo rodikliai sumažės iki 2009 m. lygio 2012–2013 metais. Pašnekovas teigia, kad artimiausiu metu didžiausias galvos skausmas tiek verslininkams, tiek politikams taps nedarbas: BVP augs, infliacija bus daugmaž stabili, tačiau nedarbas irgi didės – su mažiau žmonių bus stengiamasi sukurti didesnę pridėtinę vertę.“

„Manau, kad kova su nedarbu užtruks dėl dviejų priežasčių. Pirma, kaip jau minėjau, bendrovės, išnaudodamos atsargumo priemones, atleido daugiau žmonių nei buvo būtina, todėl prireiks laiko atsitiesti. Be to, kai kuriose šalyse gali bankrutuoti bendrovės milžinės, bedarbių gretas jos papildytų dešimtimis ar šimtais tūkstančių“, – sako p. Heebas.

Jo manymu, kol kas didžiausia grėsmė kyla automobilių gamintojams, prekybininkams ir bankams. Kiek mažiau nukentėjusios ir dabar sėkmingai dirbančios pramonės šakos, pavyzdžiui, farmacijos, chemijos pramonės, tradicinės ir atsinaujinančios energetikos sektorius, tęsia investicijas, todėl pašnekovas pataria ir lietuvių verslininkams pabandyti numatyti, kas artimiausiu metu turi perspektyvų tarptautinėse rinkose, ir to imtis.

Į tarptautines rinkas

Tradiciniais šalies verslais vadinamos pramonės šakos vis dažniau yra perkeliamos svetur. Pašnekovas pateikia Danijos pavyzdį, kai šioje šalyje buvo uždaryta vėjo jėgainių komponentų gamykla, nes keturias panašias gamyklas planuojama įkurti Kinijoje. Ir tai daroma ne tik dėl mažesnių sąnaudų, bet dėl Kinijoje besiformuojančios šios prekės poreikio.

Tokį sprendimą jis vertina kaip ekonomiškai naudingą, įrodantį danų verslininkų sugebėjimą įvertinti tarptautines rinkas.

„Pastebiu, kad dažnai vadovai negali atsiriboti nuo įvykių šalyje ir pradėti mąstyti apie tarptautines rinkas, apie tai, kas vyksta pasaulyje, kuriame beveik neliko sienų, tačiau yra daugybė kultūrų. Teko matyti, kaip vadovams kyla sunkumų, kai tenka dirbti tarptautinėje bendrovėje su skirtingų kultūrų atstovais. Baltijos šalių atstovai nėra išimtis. Tai ne patirties, o požiūrio problema. Su nauju požiūriu ateis ir patirtis“, – mano p. Heebas.

Jis daro išvadą, kad šiuo metu vienintelis būdas sėkmingai dirbti yra pradėti mąstyti globaliai ir mokėti rasti susitarimą su įvairių šalių ir kultūrų atstovais. Ir nors pašnekovas sako, kad savo darbe retai sutinka vadovaujančio darbo užsienio bendrovėse ieškančių lietuvių, mūsų šalies verslininkams taip pat pataria stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

VŽ info
Patarimai Baltijos šalių vadovams


*Ne tik vadovui stengtis mąstyti apie tarptautines rinkas, bet ir įmonės vadybininkams.
*Nustatyti prioritetus, kurie yra svarbūs greitai kintančiame pasaulyje.
*Turėti ilgalaikius 3–5 metų planus, ne tik trumpalaikius.
*Ne vien mažinti išlaidas, bet įvertinti, kokios kompetencijos žmonių ateityje reikės.
*Įvertinti dabartines organizacijos galimybes ir pasistengti jas išsaugoti, iš jų išgauti kuo daugiau naudos.
*Įsigilinti į besikeičiančio pasaulio realijas, pabandyti nuspėti, kas laukia artimiausiais metais.
*Prisiminti, kad laikui bėgant organizacijoje atsiras vis įvairesnių kultūrų, etninių grupių atstovų, didės lyčių įvairovė, todėl būtina ugdyti gebėjimą susitarti.
*Nepamiršti, kad dabar atėjo sunkūs laikai, o ateityje bus dar sunkiau.
Šaltinis: „AIMS International“

Vž info
Rolfo Heebo profesinė patirtis
2 metus dirbo jaunesniuoju konsultantu audito ir apskaitos bendrovėje „Kontinentale Treuhandgesellschaft“ (dabar BDO) Diuseldorfe, Vokietijoje.
6 metus buvo vyresnysis konsultantas ir ėjo vadovaujančias pareigas apskaitos, audito ir konsultacijų bendrovėje „Arthur Andersen“, Diuseldorfe ir Čikagoje.
4 metus dirbo generaliniu direktoriumi vadovų paieškos ir konsultacijų bendrovėje „Baumgartner + Partner“, Sindelfingene, Vokietijoje.
Nuo 2000 m. dirbo jo įkurtoje vadovų paieškos bendrovėje „AIMS International Germany“ generaliniu direktoriumi. Šiuo metu bendrovė turi 4 padalinius: Noise/Diuseldorfe, Hamburge, Štutgarte ir Miunchene.
2002 m. p. Heebas tapo „AIMS International“ valdybos nariu, o 2007 m. bendrovės prezidentu.

***

Šaltinis: www.vz.lt Straipsnis publikuotas vasario 18 d. “Verslo žiniose”.

Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Rugsėjis 2017 >>
PATKPnŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės