SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HORECA straipsniai
2010-06-21
Nėra to blogo, kas neišeitų į gera, įrodinėja Latvijos turizmo asociacija ir kviečia sunkmečiu lietuvių turistus nešvaistyti pinigų atostogoms tolimuose kraštuose, o ilsėtis keliaujant po Latviją.

Latvių Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijos suskaičiavo, kad didžioji dalis turistų iš Lietuvos keliauja į Papę, Jūrmalą, Rygą. Tačiau pastebi, kad vis daugiau lietuvių turizmo informacijos centruose teiraujasi, ką dar galima pamatyti Latvijoje.

Artis Gustovskis, Kuržemės turizmo asociacijos vadovas, pasakoja, kad šiemet parodoje „VivatTur“ klausinėjo lankytojų, kokius Latvijos miestus jie žino, kokių pramogų pageidautų – kad būtų aiškiau, ką siūlyti iš Lietuvos atvykstantiems žmonėms. 

Anot p. Gustovskio, „apklausa parodė, kad mieliausia pas juos važiuotų vidutines pajamas gaunančios lietuvių šeimos, norinčios nebrangiai, bet smagiai pailsėti“. Pagal  šių šeimų poreikius Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijos sudėliojo turistinį maršrutą, kurį išbandyti pakvietė grupę žurnalistų iš Lietuvos.

Kaimynų pasiūlytas maršrutas patiko visiems, tiesa, su kai kuriomis išlygomis. Labiausiai kliuvo mažieji zoologijos sodai su ožiukais, vištytėmis ir kiaulytėmis. Per vieną dieną buvo surengtos ekskursijos į du tokius objektus. Taigi – ar tikrai verta važiuoti 400 km iš Vilniaus, kai ožkyčių Lietuvoje galime pamatyti kone prie kiekvienos didesnės lietuviškų patiekalų siūlančios kaimiškos užeigos  ir dar nemokamai, klausėme latvių gidės.

Kad pamatytumėte latvišką koncepciją, aiškino ji. Latvijoje šeimos į tokius mažučius zoologijos sodus atvažiuoja pusdieniui ar dienai. Čia įrengtos poilsiavietės su laužavietėmis, stalais, suoliukais. Vaikai zoologijos sodo teritorijoje gali vaikščioti vieni: stebėti gyvūnus, juos paliesti, paglostyti. Šeimininkai tikina, kad visi jų augintiniai taikūs, pratę prie vaikų, jų neskriaudžia. Kaip žinome, iki tam tikros ribos – pirštų kad ir taikiausiam gyvuliui į burną geriau nekišti.

Bilietas į „Dobulės“ mažąjį zoologijos sodą suaugusiam kainuoja 2 latus (apie 10 Lt), vaikui – 1 latą. Per metus šis zoologijos sodas sulaukia 12.000 lankytojų (palyginimui: Bauskės pilis – 34.808, Rundalės pilis – 134.877).

Be nacionalinės virtuvės

Apsilankius devyniose latvių maitinimo įstaigose tapo aiškiau, kodėl kaimyninėje šalyje tokios populiarios poilsio vietos, kuriose galima valgyti savo atsivežtą maistą. Tokių kainų kaip Lietuvoje – 12 Lt ar dar mažiau už dienos pietus – Latvijoje tikėtis neverta. Už tokią sumą ten suvalgysi lėkštę sriubos ar karštą vegetarišką patiekalą.

Jei į kelionės maršrutą įtrauksite tradicinių latviškų patiekalų, nevarkite ir nacionalinių patiekalų restorano neieškokite. Visos klausiamos latvių gidės patvirtino – Kuržemės ir Žiemgalos regione tokių nėra, nebent koks vienas.

Tame restorane, kurį jos žinojo, staliuką reiktų rezervuoti bent  prieš savaitę. Iš anksto pravartu rezervuoti ir viešbutį. Mūsų patirtis parodė, kad nuvykus į vienintelį miestelio viešbutį gali paaiškėti, jog laisvi likę tik tie kambariai, kuriuose nakvynė kainuoja nuo 78 latų.

Jei keliaujant po Pietų ir Vakarų Latviją dėl latviško maisto ir zoologijos sodų patrauklumo kai kam ir kilo abejonių, tai Kuldigos miestelio grožiui abejingų neliko. Gal žavesio Kuldigai pridėjo ir tai, kad į ją atvykome iš kino miestelio „Cinevilla“, kur didžioji dalis statinių tėra butaforija: didingai atrodantys statiniai „iš marmuro ir granito“ tėra plastmasės liejiniai, o sudėtingi pakeliamųjų tiltų mechanizmai – teniso kamuoliukai.

Kuldiga (vok. Goldingen) – XVII a. dvasią išlaikęs miestelis, vadinamas Latvijos Venecija. Joje daug krioklių, pats žymiausias – plačiausias Europoje krioklys – Ventos rumba. Jo aukštis tėra 2 m., o plotis – 249 m.

Kuldigoje visas grožis tikras: stilingas, su mažom parduotuvėlėmis, kiek apgriuvusiais, bet tvarkingais namais, kurie šildomi malkomis kūrenamomis krosnimis, o vandeniu aprūpinami iš hidranto kieme. Kiekvienas Kuldigos skverelis, tiltas ar pastatas turi savo istoriją, kuri atgyja vaikštant po miestelį su gide.

Į netolimą, bet jau kiek pamirštą praeitį persikeli ir nuvykęs į Liepojos Karostos (liet. Karo uosto) kalėjimą. Čia įtaigūs animatoriai gali priminti, kaip rafinuotai sovietiniais laikais buvo nepaisoma žmogaus teisių. Tad nuotykių ir įspūdžių išsirengus į Latviją tikrai netrūksta.


Latvijos Kuržemės ir Žiemgalos turizmo asociacijų siūlomas 3 dienų maršrutas po Pietų ir Vakarų Latviją

Pirma diena

Pusryčiai Sventės miestelyje, naujai suremontuotose dvaro „Jaunasventes Muiža“ rūmuose. Rūmuose įrengtas viešbutis, restoranas ir pirtis, pagal senovinius brėžinius pastatyti rūmų židiniai.

Rūmų šeimininkas siūlo išbandyti ir jo sovietinių karinių tankų kolekciją.  2 val. pasivažinėjimas tanku su kareiviškais pietumis kainuoja 800 latų (apie 3.900 Lt).

Kelionė vikingų laivu „Lačplėsis“ Daugavos upe ties miesteliu Plavinas (www.mezmalasvikings.lv). Nuo originalių vikingų laivų „Lačplėsį“ skiria dvi korekcijos – įmontuotas variklis ir kiek aukščiau nei įprasta įtvirtinti irklai (jais irkluoti galima tik atsistojus). Vikingų laivas plukdo iki vikingų pilies liekanų, palei dolomito skaldos upės krantus, kuriems, anot laivo kapitono, – metų daugiau nei dinozaurams. Šalia uosto galima papietauti restorane „Liepkalnis“, užeiti į duonos kepyklą (www.liepkalni.lv).

Ekskursija po mažąjį zoologijos sodą „Dobuli“ (www.minizoo.lv).

Bauskės pilis – XV a. Livonijos ordino tvirtovė Mūšos ir Mėmelės upių santakos pusiasalyje. Šeimos su vaikais nuo birželio vidurio kviečiamos į gyvosios istorijos pamokas „Senųjų amatų mokykla“. Rezervavus iš anksto grupėms rengiami romantiški vakarai Bauskės pilyje su viduramžių žaidimais, dekoracijomis, maistu ir trimitais (www.bauskaspils.lv).

Ekskursija į mažąjį zoologijos sodą  „Zemgales poniji“ (www.poniji.lv).

Vakarienė kavinėje „Zemnieka cienasts“ (www.lici.lv).

Nakvynė Tervetės motelyje „Laima“ (www.laima.viss.lv).

Antra diena

Ekskursija po parką „Tervete“ su neįprastais gidais: raganomis, nykštukų mama, šykštuolio žmona (pasakų personažai parke turi namukus, į kuriuos vaikai kviečiami pasisvečiuoti; www.mammadaba.lv).

Ekskursija po kino miestelį „Cinevilla“. Kino paviljonas po atviru dangumi susideda iš dviejų dalių – miesto ir miestelių. Paviljono lankytojai gali tapti filmų „Aš povandeniniame pasaulyje“, „Aš moku skraidyti“ herojais. Pagal atskirą užsakymą (už sutartinę kainą) gali būti sukurtas individualus scenarijus (www.cinevilla.lv).

Pietūs „Pedvalės“ restorane (šalia Pedvalės skulptūrų parko; www.pedvale.lv).

Aktyvus poilsis komplekse „Švedo kepurė“: vasaros rogučių trasa, jodinėjimas žirgais (www.zviedrucepure.lv).

Kelionė Abavos upe kanojomis. Viešnagė Rendos kaimo turizmo sodyboje (www.juraslaivas.lv).

Kuldigos miestas. Kelionė dviračiais (www.visit.kuldiga.lv). Pasivaikščiojimas po naktinį miestą. Vakarienė Kuldigos restorane „Pagrabinš“. Nakvynė viešbutyje „Metropole“ (www.hotel-metropole.lv).

Tečia diena

Poilsis paplūdimyje „Jūrkalnė“.

Liepoja, trečias pagal dydį Latvijos miestas. Ekskursija „Po Liepoją, kaip po natas“ (Liepojos turizmo centre siūlomas maršrutas, kuriuo lengva keliauti orientuojantis pagal ant šaligatvių išpaišytas natas) (www.liepaja.lv).

Pietūs restorane „Vecais kapteinis“ („Senasis kapitonas“) (http://www.vecaiskapteinis.lv)

Ekskursija į Liepojos karinio uosto kalėjimą. Teatralizuotame šou griežti prižiūrėtojai privers įsijausti į įkalintųjų vaidmenį, tardys, uždarys į kameras, paskelbs nuosprendį (www.karostascietums.lv).

Daugiau informacijos:
www.tourism.bauska.lv
www.latviatourizm.lv
www.kurzeme.lv


Informaciją pateikė: www.vz.lt

 

Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Rugsėjis 2017 >>
PATKPnŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės