SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HORECA straipsniai
2011-11-01

„Vis nepaliauju stebėtis, kaip čia, Tailande,  pasikeičia atvykusios europiečių poros. Pirmą jų atostogų dieną sutinku dalykiškus, pavargusius, nelinkusius  šypsotis vyrą ir moterį, o po kelių dienų prieš mane – įsimylėjėlių pora. Kelios dienos paplūdimyje, kelionė motociklu po įspūdingas apylinkes, vakarienė, žvelgiant į tolumoje jūroje išsibarsčiusias salas ir žvejų laivelius, daro stebuklus“, – dėsto  suomė Kati Hakkinen, pietų Tailande, Khanomo rajone ant pačios Tailando įlankos pakrantės įkurdinto viešbučio „Aava Resort & Spa“ savininkė. Prieš trejus metus ji su šeima, ryžtingai palikusi Suomiją, įsikūrė Khanome ir pradėjo čia verslą.

„Persikelti atsisprendėme spontaniškai, kai čia, Khanome, praleidome kelias atostogų savaites. Tailande yra daug nuostabių vietų, bet ši mus tiesiog pakerėjo. Mums abiem Suomijoje puikiai sekėsi, negana to, aš tuo metu laukiausi. Bet viską metėm ir išvažiavom“, – pasakoja Kati ir priduria nė minutės šio žingsnio nesigailėjusi.

Ji kartoja tą patį, ką kelionės po Tailandą metu jaučiu pati ir girdžiu beveik iš kiekvieno sutikto vakariečio – tajų žmonės traukia tarsi magnetas. „Iš pradžių pati sau kartojau – nepasiduok kerams, tos jų šypsenos greičiausiai nenuoširdžios, juk žmonės negali visą laiką šypsotis. Dabar žinau, kad tai sklinda iš širdies. Ypač Khanome, kuris nėra masinio turizmo vieta, kur vietos žvejai ir valstiečiai neišmokę pataikauti žmonėms iš Vakarų. Tailande šypsausi daug dažniau nei anksčiau“, – ir pati tarsi tajė šypsena nušvinta pašnekovė. 

Važiuoja kasmet

Kati sako, kad nemažai jos svečių po kurio laiko grįžta. Tą patį vakarą tuščiame pajūryje sutikta šviesiaplaukė moteris,  po baltą smėlį į urvelius gainiojusi  krabus – kaip vėliau išsiaiškinu, švedė vardu Lisa, – tai patvirtina.

 „Kelintą kartą Tailande?“ – užkalbinu ją.

 „Penkioliktą“, – atsako. Ir priduria: „Jei tik galėsiu, važiuosiu čia vėl. Mums čia nenusibosta. Su vyru kartais pajuokaujame –  kada vėl važiuosime namo, į Tailandą?“ Lisa pasakoja jau neblogai pažįstanti šalį, mini man negirdėtas vietoves, pataria, kur privalėčiau nuvykti kitą kartą. Pietų Tailande, Khanome, ji lankosi antrą kartą, tad teiraujuosi, kaip patinka.

 „Nesugadinta gamta, labai įvairi – nuo pajūrio pliažų, salų iki džiunglių. Bet to, čia pajūryje nereikia stumdytis su nudizmą propaguojančiais vokiečiais ir garsiakalbiais rusais. O kainos šiame regione gerokai mažesnės nei žinomesniuose kurortuose, nors aptarnavimo kokybė – puiki, o maistas – vienas skaniausių, kokių teko ragauti“, – lygina Lisa. Ji nepataria važiuoti tik į Patają, kurią, lyg susitarę, į standartinius maršrutus po Tailandą įtraukia kone kiekvienas Lietuvos kelionių organizatorius. „Tai visiškai kitoks miestas. Negalima iš jo spręsti apie visą Tailandą. Ši šalis yra kur kas daugiau nei hedonistinio turizmo miestas pagyvenusiems vakariečiams“, – įsitikinusi Lisa. Tarp lietuvių gana populiarios Puketo ir Ko Čiango salos, nors ir labai žavios, jos nuomone, per pastarąjį dešimtmetį pradėjo prarasti dalį natūralumo, tapo per daug turistinės, tačiau ten vis dar galima rasti nuostabių kampelių. Khanome tokių kampelių ir tikros, turistams nesurežisuotos autentikos – kiek širdis geidžia, tuo netrukus pati įsitikinu.  

Rojaus gabalėlis

Tiems, kam teko lankytis įspūdingo grožio Tailando pietuose esančioje Krabi provincijoje, kurios žemės driekiasi vakarinėje pietų Tailando sąsmaukos dalyje – su nuostabiomis pakrantėmis ir dešimtimis salų, ar iš aukšto pažvelgti į Rayley jūros sąsmauką, panašių  įspūdžių gali tikėtis ir priešingoje pusiasalio  pusėje – Khanome, kaip ir visoje Nakhorn Sri Thammarato provincijoje.

Mažai paliestos gamtos ir žmonių gyvenimo grožis Khanome – visai greta. Vos už kelių šimtų metrų nuo išpuoselėto mūsų viešbučio paplūdimio užtinkame naujų statybų nepakeistą pakrantę. Sutinkame žvejus (žinoma, besišypsančius), ką tik su laimikiu parplaukusius iš jūros, kiti iki pusės įbridę į vandenį  į krantą traukia tinklą su krabais.

Kitą dieną leidžiamės laiveliu po salų ir salelių archipelagą, tikėdamiesi pamatyti šių vietų įžymybę – rožinių delfinų. Tiesa, jie mums nepasirodo (gidas sako, kad reikia labai norėti ir nuoširdžiai prašyti Budos), bet ir be delfinų išvyka nuostabi: išsimaudome laivui stabtelėjus prie nedidelės salelės, kur be mūsų daugiau – nė vieno žmogaus, praplaukiame pro mangrovių giraites. Pietūs – dar kitoje salelėje. Užsukame ir į dar vieną – su trykštančiu gėlo vandens šaltiniu. Gidas pasakoja, kad gėlą vandenį jūros viduryje čia išmeldė be maisto ir gėrimo salelėje likęs budistų vienuolis – stebuklas įvyko. Jaudinančiai tikra ir Nakhorn Sri Thammarato šventykla. Skirtingai nei kai kuriose Bankoko šventovėse, čia Budos užtarimo ir malonės prašančių tikinčiųjų gerokai daugiau nei slampinėjančių turistų. Šventykla garsėja ir architektūra, ir laimę nešančiais amuletais, kurių įsigyti minios žmonių suplaukia iš visos šalies.

 Toliau nuo pajūrio, provincijos gilumoje, tyvuliuoja didžiulis Čiao Lan ežeras, susiformavęs, kai statant  hidroelektrinę buvo užtvindytas  beveik 200 kv. m džiunglių ir kalkakmenio kalnų plotas. Daugiau nei šimtas viršukalnių liko kyšoti virš vandens, taip suformuodamos daugiau nei 100 uolingų, kai kur medžiais apaugusių, salų labirintą.

Kartu ir savarankiškai

Nakrorn Sri Thammaratas ir Khanomas turistams plačiau atsivėrė maždaug prieš dešimtmetį – matyt, tai ir yra išsaugotos autentikos paslaptis. Kita vertus, provincijos plėtojamos, čia investuoja į turizmo infrastruktūrą. Tačiau kol jie dar nėra įtraukti į turistų lankomiausių vietų sąrašus, poilsiautojai čia gali rasti gerą kainos ir kokybės santykį.

Dvivietis bungalas su prašmatniais pusryčiais viešbutyje, kuris įvertintas 4+ žvaigždutėmis ir tikisi greitu laiku gauti visas 5*, sezono metu parai kainuoja 330 Lt, o  prašmatnesnis ir erdvesnis –  410 Lt. Tai kurorte – vienas brangesnių variantų. Jaukią ir patogią nakvynę Khanome prie jūros galima rasti ir perpus pigiau. Tačiau ir keliautojams įprastuose 2* ir 3* žvaigždučių viešbučiuose komfortas ir aptarnavimas yra išties aukštos kokybės. Stulbinamos rytietiškos prabangos apartamentai jaunavedžiams su panorama į jūrą parai kainuoja 700 Lt.

Nuo sostinės provincija nutolusi apie 1.000 km, tačiau ją pasiekti paprasčiau nei arčiau Bankoko esančius miestus, mat Tailando pigių skrydžių oro linijos „Nok Air“ kasdien po kelis kartus skraidina iš sostinės į Nakhon Sri Thammarato oro uostą. Kelionė užtrunka trumpiau  ir ne ką brangiau nei automobiliu į Patają – skrydžio kaina pirmyn ir atgal ekonomine klase sukasi ties 300 Lt. Beje, pigioji kelionė ne mažiau komfortiška nei reguliarieji skrydžiai – linijos priklauso tai pačiai „Thai Airways“ kompanijai, kuri  Europos ir Tailando miestus jungia patogiais skrydžiais, garsėjančiais tailandietiškomis personalo šypsenomis ir gausia virtuve.

Didžiausi Lietuvos kelionių organizatoriai sako, kad kelionių į Tailandą poliarumas kasmet auga, pastebima ir tai, kad vis dažniau žmonės renkasi individualias keliones. „Individualioms kelionėms sudarome maršrutus, užsakome lėktuvo bilietus, apgyvendinimą, suderiname pažintines programas, gidų paslaugas leidžiantis į nestandartinius žygius ir t. t.“, – siūlomus patogumus vardija Dana Miškinytė, kelionių agentūros „Baltic Clipper“ atstovė. Turintiems ilgesnes atostogas siūlomi maršrutai per keletą šalių – kartu su Tailandu galima aplankyti Kambodžą, Laosą ar Vietnamą.

Be abejo, po Nakorn Sri Thammarato provinciją, kaip ir visur kitur po Tailandą, galima keliauti visai savarankiškai – susigaudyti padės visagalis internetas. Vis dėlto norėtųsi patarti pasikliauti vietiniais gidais, kuriuos galima rasti arba vietoje, arba suderinus maršrutus iš anksto Lietuvoje. Tokiu atveju į pagalbą galima pasitelkti lietuvių kelionių organizatorius, kurių neretas jau turi nuolatinių ir patikrintų vietinių kelionių gidų bei partnerių.

Vietinį gidą turėti pravartu ne tik dėl tol, kad jis padeda susigaudyti valgių įvairovėje, nuveža į įdomiausias vietas, parodo, kur geriausiai nardyti ar žvejoti. Svarbu ir kita – angliškai kalbantis, bet vietos papročius ir tradicijas išmanantis žmogus gal tapti keliautojo vedliu, kuris padės pažinti šypsenų šalies kultūrą ir pažers įdomiausių istorijų apie liaudies mediciną ir gydomąsias žoleles, masažo tradicijas, tajų prieskonius ir t. t. Ir galbūt padainuos populiarią tajų dainą apie dramblį, kaip mūsų miela gidė Pohnpan iš agentūros „Absolutely Fantastic Holidays“.

* * *

Šaltinis: www.verslozinios.lt . Straipsnis publikuotas VŽ priede “Savaitgalis” spalio 21 d.

Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Rugsėjis 2017 >>
PATKPnŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės