SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SPA
2014-09-15
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tvirtina, kad per ateinančius kelerius metus medicinos turizmo į Lietuvą skatinimui iš valstybės biudžeto numatoma skirti ne vieną milijoną litų.

Numatyta poros metų programa

Įtampa Vakarų santykiuose su Maskva, pačios Rusijos ekonomikos sąstingis, rublio kurso kritimas bei kiti veiksniai pastaruoju metu sumažino iki šiol palyginti gausų medicinos turistų srautą iš Rusijos. Todėl privačios medicinos atstovai ėmė raginti Vyriausybę padėti ieškoti alternatyvų rusams. Pirmiausia žvelgiama į turtingus Vakarus ir arabų kraštus.

SAM patikino VŽ, kad valdžia jau prisideda ir artimiausiais metais žada prisidėti ieškant naujų turistų, kurie galėtų atvykti į Lietuvą sveikatinimo tikslais. 


„Atsižvelgiant į pagrindines medicinos turizmo kryptis, yra išskiriamos atitinkamos rinkodaros pozicijos. Akivaizdu, kad Lietuva patraukli ne tik Rytų, bet ir Vakarų šalių sveikatinimo turistams, nes čia palankiomis kainomis teikiamos profesionalios asmens sveikatos priežiūros paslaugos – kokybė, patogumas, aukšta vertė už palankią kainą“, – VŽ teigė Rimantė Šalaševičiūtė, sveikatos apsaugos ministrė.

Anot jos, Lietuvos turizmo plėtros programoje 2015–2017 m. laikotarpiu yra numatyta 5 mln. Lt skirti sveikatos turizmo infrastruktūros – sveikatos paslaugas teikiančių centrų, SPA centrų – projektams prioritetiniuose turizmo plėtros regionuose. Dar 500.000 Lt numatyta skirti mineralinio vandens ir gydomojo purvo tarptautinio sertifikavimo procedūroms apmokėti.

Kvies atvykti arabus

Pernai ir šiemet pirmame pusmetyje į Lietuvą medicinos turistų srautai dažniausiai atvyko iš Rusijos, įskaitant ir Kaliningrado sritį, taip pat Ukrainos, Kazachstano, Jungtinės Karalystės, Airijos, Danijos. Visi iš šių šalių atvykę asmenys ieško kokybiškų, bet nebrangių paslaugų.

Žadama suaktyvinti darbus, siekiant pritraukti naujus medicinos turistus iš Europos Sąjungos valstybių, Izraelio, taip pat Saudo Arabijos, Omano, Kuveito bei kitų aplinkinių arabiškųjų šalių. 

SAM pateiktais duomenimis, valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose medicinos turistams gali būti pasiūlytos kardiochirurgijos ir intervencinės kardiologijos, bariatrijos, onkohematologijos, urologijos, medicininės reabilitacijos paslaugos. Privačiose medicinos įstaigose turistų laukia odontologijos, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, kardiochirurgijos ir kardiologijos, sąnarių protezavimo, bariatrijos, sveikatos būklės patikrinimo ir ligų diagnostikos, reabilitacijos paslaugos.

Be to, medicininė reabilitacija yra laikoma atskira svarbia medicinos turizmo sritimi. Lietuvoje yra aštuoni kurortai ir kurortinės teritorijos: Anyksčiai, Birštonas, Druskininkai, Ignalina, Neringa, Palanga, Trakai ir Zarasai, kur ramus poilsis natūralios gamtos apsuptyje derinamas su sveikatinimo paslaugomis.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje yra apie 6.000 vietų sanatorijose ir medicininės reabilitacijos centruose (medicininiuose SPA).

Kol kas atrodome kuklokai

Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius atkreipia dėmesį, kad nors į Lietuvą atvykstančių gydytis užsieniečių kasmet iki šiol vis daugėja, bet jų dar nėra tiek, kiek galėtų priimti šalies klinikos.

Tačiau, anot jo, jeigu bus toliau aktyviai dirbama reklamuojant Lietuvos galimybes šioje srityje, galima tikėtis pažangos ir palyginti neblogų rezultatų jau artimiausioje ateityje.

Kol kas, kaip teigia medicinos turizmo tarpininkavimo paslaugas teikiančios įmonės „EEC Service“ komercijos direktorius Gintautas Monkevičius, „Lietuva šioje srityje atrodo kuklokai, net ir palyginus su kaimynais lenkais ir latviais, nors ir gali didžiuotis savo gydytojų profesionalumu bei turimomis technologijomis“.

„Iš Lietuvos privačių medicinos įstaigų didžiausią patirtį turi „Kardiolita“, jau 15 metų teikianti užsienio piliečiams paslaugas. Kitos Lietuvos klinikos dar tik kuria savo medicinos turizmo skyrius“, – tvirtino p. Monkevičius.

Be to, valdžia parėmė medicinos turizmo klasterių kūrimą.

Tikimasi 100 mln. Eur pajamų

Prognozuojama, kad nepaisant pastarojo laikotarpio sunkumų, susijusių su sumažėjusiu medicinos turistų iš Rytų srautu, apie 2020-2022 m. Lietuva galėtų pritraukti bemaž 300.000 sveikatinimo turistų ir iš medicinos paslaugų eksporto uždirbti apie 100 mln. Eur pajamų.

Specialistai teigia, kad medicinos turizmas net 50-tyje pasaulio šalių egzistuoja kaip prioritetinė ir pelninga ūkio šaka. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad po dešimtmečio sveikatos turizmas taps pirmaujančia turizmo rūšimi. Metinė tokio turizmo rinkos apyvarta pasaulyje siekia daugiau kaip 60 mlrd. USD (160 mlrd. Lt).

Skaičiuojama, kad medicinos turizmas pasaulyje kasmet augs bemaž trečdaliu.


Informaciją pateikė www.verslozinios.lt

Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Rugsėjis 2017 >>
PATKPnŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės