SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015-03-20
Turistų dažnai lankomuose pasaulio miestuose nedideli nakvynės namai jau seniai populiarūs, o štai Lietuvoje jie dar tik bando išsikovoti vietą tarp didžiųjų viešbučių. Tokių įstaigų savininkai teigia, kad nakvynės namai klaidingai tapatinami tik su tuštesnes kišenes turinčiais keliautojais.

 
Pigesnių apgyvendinimo įstaigų savininkai sako pastebėję, kad vis dažniau nakvynės namus renkasi keliautojai, kuriems Lietuva būna tik tarpinė stotelė, taip pat išsiruošę į labai ilgas keliones.

Taupūs keliautojai

Aleksandra Kiseliovienė, nakvynės su pusryčiais namų „Vilnius Home“ savininkė, sako, kad čia apsistojančius svečius vienijantis bruožas – ilgas keliavimas ir taupumas.

„Tikrai negalima teigti, kad su kuprinėmis ant pečių keliauja tik jaunimas. Sulaukiame tiek jaunų, tiek vyresnių žmonių. Nakvynės namus renkasi taupesni, mat paprastai jie keliauja ne vieną mėnesį. Sulaukiame svečių iš Australijos, Kinijos, Azijos, Lotynų Amerikos, Europos šalių“, – vardija p. Kiseliovienė.

Pasak verslininkės, svečiai iš Rusijos apsistoja rečiau, nes jie labiau linkę rinktis bent keliomis žvaigždutėmis įvertintus viešbučius.

„Kokie svečiai atvyks, priklauso ir nuo to, į kokį segmentą taikoma. Vieni reklamuojasi kaip vakarėlių vieta, kiti – poilsio, treti stengiasi suderinti ir viena, ir kita. Vis dėlto išskirčiau, kad nakvynės namus dažniau renkasi tie, kurie keliauja po vieną. Tokie žmonės čia apsistoja tikslingai, nes gali susipažinti su kitais keliautojais, pabendrauti“, – šneka verslininkė.

Iš kitų miestų atvykę lietuviai nedažnai ieško, kur apsistoti. Anot pašnekovės, lietuviai nakvynės namuose apsigyvena tik per ilgesnius renginius, pavyzdžiui, knygų ar Kaziuko muges.

Vasarą, kai pajūryje gausu poilsiautojų, svečių namai klientų stygiumi skųstis negali, tačiau rudenį ir žiemą verslininkams tenka pasukti galvą, kaip prisivilioti klientų.

„Liepą ir rugpjūtį nakvynės namuose apsistoja keliautojai su kuprinėmis. Kitu metų laiku pas mus apsigyvena įvairių įmonių darbuotojai, kurie į Klaipėdą atvažiuoja kelioms dienoms. Savaitgaliais – šeimos ir poros“, – pasakoja Vilma Daublienė, Klaipėdos „Hostel Kubu“ savininkė.

Verslininkė sako, kad lietuviai dar vangiai apsistoja nakvynės namuose. Viena pagrindinių priežasčių – privatumo stoka.

„Dažnai lietuviai, vos pamatę dviaukštes lovas kambaryje, apsisuka ir išeina. Lietuviai nori daugiau privatumo. Taikydamiesi prie klientų, žiemą, kai mažiau svečių, ir vienam žmogui skiriame keturvietį kambarį. Tiems, kuriems reikia daugiau komforto, įrengėme svečių namus bei apartamentus“, – kaip prisitaiko prie klientų, pasakoja p. Daublienė.

Tarpinė stotelė

Taupus keliautojas nėra lygus neturtingam, sako nakvynės namų savininkai. Jų teigimu, ir pasiturintys turistai iš Vakarų dažnai renkasi pigesnį gyvenimą nakvynės namuose, mat Lietuvos miestai jiems yra tik tarpinė stotelė keliaujant į kitas šalis.

„Iš esmės galima teigti, kad nakvynės namuose gyvena turistai, kurie stengiasi keliauti kuo taupiau. Tačiau tai nereiškia, kad šių žmonių pajamos sąlyginai mažesnės už tų, kurie renkasi apsistoti viešbučiuose“, – sako Antanas Pakula, Kauno nakvynės namų „R Hostel“ savininkas.

Jo teigimu, iš Australijos ar Japonijos ilgoms atostogoms išsiruošę keliautojai lygiai taip pat renkasi gyventi tiek viešbučiuose, tiek pigesnėse apgyvendinimo įstaigose, mat stengiasi tilpti į kelionei numatytą biudžetą.

„Pavyzdžiui, Kaunas ar kiti Lietuvos miestai turistams dažnai būna tarpinė stotelė, tad žmonės dažnai nemato reikalo dėl vienos ar dviejų naktų mokėti kelis kartus brangiau. Kitas dalykas – nakvynės namus mielai renkasi keliautojai, kurie išsiruošia per pasaulį ilgam laikui, gal net visiems metams. Jie kartais pasilepina ir gyvenimu viešbučiuose, tačiau dažniau renkasi nakvynės namus, kuriuose gali kokybiškai pailsėti ir sutaupyti, mat taip ilgai keliaudami stengiasi laikytis griežto biudžeto“, – dėsto pašnekovas.

Nakvynės kainos viešbučiuose skirtinguose miestuose taip pat gali gana smarkiai skirtis. Panevėžyje ar Šiauliuose panašios kokybės viešbutyje galima apsistoti kur kas pigiau nei Vilniuje.

„Vilniuje situacija gal kita. Daugiau viešbučių ir daugiau juose apsistojančių turistų iš Vakarų. Nors, pavyzdžiui, jei į Kauną atskrenda suomiai, jiems nėra didelio skirtumo, mokėti už nakvynės namus ar viešbutį, tad susimoka ir daugiau“, – kalba p. Pakula.


Informacijos šaltinis: http://vz.lt
Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Rugsėjis 2017 >>
PATKPnŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės