SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SPA
2015-05-08
Seimas panaikino prievolę kartu su metine pelno mokesčio deklaracija ar metine fiksuoto pelno mokesčio deklaracija Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikti ir finansinių ataskaitų rinkinį.Įstatymo pakeitimai įsigalios nuo 2015 m. birželio 1 d. ir bus taikomi deklaruojant 2015 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pelno mokestį.
Metinė pelno mokesčio ir metinė fiksuoto pelno mokesčio deklaracijos pateikiamos pasibaigus mokestiniam laikotarpiui iki kito mokestinio laikotarpio šešto mėnesio pirmos dienos. Iki šiol kai kurie vienetai finansines ataskaitas teikdavo tik mokesčių inspekcijai kartu su metine pelno mokesčio deklracija.

Pavyzdžiui, asociacijos neturėjo pareigos savo veiklos ataskaitas teikti Registrų centrui (RC), tačiau privalėjo jas paskelbti viešai ir leisti susipažinti su jomis visiems suinteresuotiems asmenims. Jeigu viešoji įstaiga ar asociacija Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI)  teikė pelno mokesčio deklaraciją, su deklaracija ji VMI turėjo pateikti ir finansinių ataskaitų rinkinius. Tačiau neseniai Seimas praplėtė vienetų, kurie turi teikti finansines ataskaitas RC, gretas.

Seimas  priėmė Viešųjų įstaigų įstatymą, kuris nustatė, kad  viešosios įstaigos, asociacijos, labdaros ir paramos fondai metinių finansinių ataskaitų rinkinį pateikia Juridinių asmenų registrui. O tais atvejais, kai pagal įstatymus privalo būti atliktas tokių įstaigų finansinių ataskaitų auditas, Juridinių asmenų registrui turi būti pateikiamas audituotų metinių finansinių ataskaitų rinkinys kartu su auditoriaus išvada. Tokia prievolė taikoma teikiant 2015 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančių ataskaitinių laikotarpių metinių finansinių ataskaitų rinkinius. Pataisos taip pat įsigalios 2015 m. birželio 1 d.Informacijos šaltinis: http://vz.lt/

Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Rugsėjis 2017 >>
PATKPnŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės