SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PRODUKTŲ/PASLAUGŲ RINKA
2015-08-10
Kartais išskirtinės patalpos ne tik pasufleruoja verslo idėją, bet ir paskatina keisti veiklos kryptį. Tokia patirtimi dalijasi verslininkė Jurgita Krasauskienė. Ji vietoj parduotuvės, siūlančios lietuviškų smulkiųjų gamintojų prekių, įkūrė sulčių barą.„Turime suvenyrų parduotuvę Valdovų rūmuose, o krautuvei „Lietuviškas skonis“ ieškojome kitų patalpų. Užupyje išsinuomojome patalpas, kuriose nuo 1870 m. buvo vaistinė. Pagrindinis savininkų reikalavimas – negalime keisti jau esamų baldų. Kadangi jau ankstesnėje parduotuvėje siūlėme šviežiai spaustų sulčių, įsikūrę naujose patalpose nusprendėme verslą pakreipti šia linkme“, – aiškina p. Krasauskienė, UAB „Ltaste“, valdančios sulčių barą „Vaisinė“, bendraturtė.

Sulčių bare galima paragauti šviežiai spaustų sulčių, įvairių kokteilių. Stengiamasi paisyti sezoniškumo ir naudoti to metų laiko daržoves ir vaisius.

Dar viena įmonės veiklos šaka – prekyba internetu lietuviškomis dovanomis.

Teko prisitaikyti

Nors savą ilgą istoriją turinčios patalpos yra jaukios, kuriantys verslą verslininkai turi prisitaikyti prie įvairių apribojimų. Pavyzdžiui, senųjų baldų nebuvo galima pakeisti naujais, teko ieškoti būdų, kaip juos pritaikyti šiuolaikiniam verslui.

„Esami baldai labai apriboja. Sakykime, negali pasistatyti kur nori šaldytuvo. Be to, teko sugalvoti, kaip išnaudoti mažus stalčiukus, kurių gausu vaistinės balduose. Kita vertus, kad negalėjome keisti baldų, išėjo į naudą – sulčių barui įkurti reikėjo gerokai mažiau investicijų“, – vardija verslininkė.

Pasak p. Krasauskienės, pasirinkta vieta palanki verslui. Gatve gausiai vaikšto ir vietos gyventojai, ir turistai, ir moksleiviai. Kai kurie prisimena čia veikusią vaistinę ir užsuka apsidairyti, kitus patraukia sulčių baro pavadinimas. Beje, senoji vaistinės iškaba taip ir liko kabėti, tik raidę „t“ dabar dengia stilizuota stiklinė sulčių.

„Sutinku, kad daug kur spaudžia sultis, konkurencija nemaža. Vis dėlto mes labiau orientuojamės į žaliuosius kokteilius, sultis spaudžiame per lėtaeigę sulčiaspaudę, nenaudojame šaldytų vaisių. Gal ne visi kokteiliai labai skanūs ir saldūs, tačiau naudingi sveikatai. Be kokteilių, siūlome ir kelių dienų sulčių programą, kurią sudarė augalinės mitybos specialistė Gintarė Jonaitytė. Planuojame pasiūlyti kokteilių ir patiekalų, tinkamų veganams“, – apie konkurenciją kalba pašnekovė.

Keitė kryptį

Prieš penkerius metus įkurtos įmonės veiklą sudarė prekyba smulkiųjų Lietuvos gamintojų produkcija. Verslininkė neslepia, kad ankstesnio įdirbio truputį gaila, tačiau keičiant veiklos kryptį visiškai neatsisakyta pradinės idėjos – prekiauti lietuviškais gaminiais.

„Internetu prekiaujame lietuviškomis dovanomis. Per šventes ši prekyba ypač suintensyvėja, tada įmonės labiau ieško dovanų. „Lietuviško skonio“ parduotuvėje prekiavome tik mažųjų gamintojų produkcija, dalis prekių išliko, jų galima įsigyti „Vaisinėje“. Aišku, sultis spaudžiame ne tik iš Lietuvoje augančių vaisių ir daržovių. Manau, versle visada reikia ieškoti ir prisitaikyti“, – apibendrina p. Krasauskienė.

Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“ ir VŽ rubrikoje „Premium“ liepos 13 d.Informacijos šaltinis: http://vz.lt/


Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Rugsėjis 2017 >>
PATKPnŠS
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės