SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HORECA naujienos
2009-06-10
Nors eksporto plėtros strategijos 2009–2013 metams rengėjai atsižvelgė į dalį verslo pastabų, eksportuotojai joje vis dar įžvelgia krūvą trūkumų ir pasigenda konkretumo. Rimtai abejojama ir planuojamos steigti „Enterprise Lithuania“ reikalingumu.

Strategijoje nėra suformuluota aiškių tikslų, nors pinigai eksportui skatinti bus jau išleisti, sunku įvertinti ar tikslai pasiekti, mano verslininkai. Konkretumo pasigendama ir kitur: pvz., nenumatytas lėšų poreikis visam strategijos laikotarpiui, neaišku, kaip bus ginami Lietuvos verslo interesai tarptautinėse rinkose – nors žadama plėsti garbės konsulų tinklą, abejojama, ar dėl to eksporto reikalai pagerės. Verslo forumai kažkodėl numatyti ne su svarbiausiomis Lietuvai valstybėmis, bet su tomis, kurios yra tik 4–5 dešimtuke pagal prekybos apyvartą su Lietuva, nenumatytos lėšos jiems organizuoti, neįvardyti kriterijai, kaip bus atsirenkama, kurių Lietuvos įmonių ir jų prekės ženklų pristatymas užsienio rinkose bus remiamas, stebisi verslo atstovai. Verslas nuogąstauja ir dėl to, ar LEPA reorganizavimas ir už eksportą atsakingos agentūros „Enterprise Lithuania“ (EL) įkūrimas nebus tik brangi „reforma dėl reformos“. Tačiau Asta Skaisgirytė-Liauškienė, Užsienio reikalų ministerijos sekretorė, aiškina, kad neefektyviai dirbančią LEPA ardyti būtina, nes vien vadovo pakeitimas jau nebeužtikrina, kad ši sunki, biurokratinė struktūra pradėtų normaliai dirbti. Pasak jos, EL bus taikoma visai nauja darbo schema, kuri garantuos efektyvumą: iš biudžeto bus mokama tiktai EL vadovui, o visi kiti darbuotojai bus „projektiniai“, tai yra, kad užsidirbtų, turės pasiūlyti konkretų „produktą“ ir rezultatą.

Informaciją pateikė vz.lt

sxc.hu nuotr.

Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Vasaris 2018 >>
PATKPnŠS
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės   Interneto svetainių kūrimas: ITGroup.lt