SPA
LT | EN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
VIEŠASIS MAITINIMAS
2012-04-10
Lietuva pernai sulaukė rekordinio turistų skaičiaus – 1,7 mln. ir iš atvykstamojo turizmo gavo iki šiol didžiausias pajamas – 3,4 mlrd. Lt. Sėkmingiausi per visą jų veiklos istoriją praėjusieji metai buvo ir oro uostams.
Europos kelionių komisijos, vienijančios 33 Europos šalių nacionalines turizmo organizacijas, duomenimis, Lietuva yra viena iš lyderių pagal  užsienio turistų skaičiaus ir nakvynių apgyvendinimo įstaigose augimą – per  2011 m.  Lietuva sulaukė 20,3%,   Estija – 15,6%, Latvija – 20,8% svečių daugiau negu užpernai.
Pasaulio turizmo sektorius, prognozuojama, pernai paaugo  maždaug 4,5%.
Lietuvos Vyriausybės 2011 m veiklos ataskaitoje, kuri vakar svarstyta Ministrų kabineto posėdyje, skelbiama, jog, išankstiniais duomenimis, praėjusiais metais Lietuvą  aplankė 1,75 mln. užsieniečių, prieš metus jų skaičius siekė 1,5 mln.
„Tai didžiausias iki šiol Lietuvoje pasiektas turistų skaičius ir augimo tempas“, – teigiama ataskaitoje.
Per tris 2011 m. ketvirčius iš atvykstamojo turizmo buvo gauta 2,5 mlrd. Lt pajamų ir prognozuojama, kad 2011 m. šios pajamos pasiekė  3,4 mlrd. Lt.  Per devynis praėjusių metų mėnesius vienas užsienio turistas vidutiniškai Lietuvoje išleido 1.899 Lt.
Pakilimas,  pasak turizmo sektoriaus atstovų,  susijęs tiek su  lengvatinio PVM taikymu apgyvendinimo įmonėms, tiek  su geresniu Lietuvos pasiekiamumu oru bei  renginių gausa.
„Ekonominė krizė numušė turizmo paslaugų kainas, mūsų kelionių paketai tapo patrauklūs užsieniečiams. Patrauklumo pridėjo ir praėjusiais metais praūžęs „arabų pavasaris“, Baltijos šalys tapo išskirtinai saugia kryptimi“, – apie išskirtinius sektoriaus rezultatus yra sakiusi  Gintarė Antanėlytė, UAB „Amber tours“ direktorė.
Jolanta Beniulienė, Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro vadovė, teigia, kad susidomėjimas Lietuva neslūgsta ir šiemet.
„Jaučiame  augimo tendencijas, nes daugėja skrydžių ir tampame vis patogiau pasiekiami. Atsiveria naujų rinkų, nes pradėti reguliarieji reisai į Kazachstaną, žadamas skrydis, jungiantis Vilnių ir Krokuvą, atidaryta linija Vilnius–Sankt Peterburgas“, – vardija p. Beniulienė.
2011 m. Lietuvos tarptautiniams oro uostams taip pat buvo sėkmingiausi per visą jų veiklos istoriją, pralenkę ir itin vykusiais laikytų 2008 m. rezultatus. Pernai Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai aptarnavo  beveik 2,7 mln. keleivių: 18,1% daugiau nei 2010 m. ir 5,7% daugiau nei 2008 m.
Trečdalis – lietuviai
Itin džiugina ir vietinės turizmo rinkos augimas. Per 2011 m.  šalies apgyvendinimo įstaigos sulaukė dešimtadaliu daugiau lietuvių nei užpernai – 0,8 mln.
Vos pusmetį Kaune veikiantis naujas turistinės klasės viešbutis „Kaunas City“ suskaičiavo, kad nuo atidarymo iš viešbutyje apsistojusių 5.000 svečių net 33,6% buvo  lietuviai.

„Atvykę iš kitų miestų į Kauną stebėti koncerto ar varžybų „Žalgirio“ arenoje, pasiklausyti muzikos Kauno valstybinėje filharmonijoje ar puikiai praleidę vakarą viename iš daugelio teatrų, jie lieka pas mus nakvoti“, – pasidžiaugia Paulius Svirka, viešbučio direktorius.

Informaciją pateikė: www.verslozinios.lt . Tekstas skelbtas kovo 29 d. dienraštyje „Verslo žinios“ Rima Rutkauskaitė.


Griežtai draudžiama HORECAGURU.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti HORECAGURU.LT kaip šaltinį.
Vardas:
Vertinimas:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentaras:
 
Vartotojų sritis
Renginių ir parodų kalendorius
<< Vasaris 2018 >>
PATKPnŠS
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    
Paieška
  kontaktai   |   reklama   |   taisyklės   Interneto svetainių kūrimas: ITGroup.lt